czereśnie

Poznanie tajemnic odmian czereśni i wiśni dostępnych na rodzimym rynku

Drzewa wiśniowe oraz czereśniowe wszechstronnie zaskakują różnorodnością odmian. Każda odmiana czereśni ma unikalny charakter: jest to wynik ewolucji gatunku poprzez stulecia hodowli rolniczej. Dla j czytaj więcej »

Głogi

Krzew głogu - dlaczego warto mieć go w swoim ogrodzie?

Każda osoba, która szuka efektownych odmian krzewów czy drzew do swojego ogrodu powinna pomyśleć o zakupie krzewu głogu. To roślina niezwykle atrakcyjna i piękna, dlatego cieszy się ogromnym zaintere czytaj więcej »

JAGODy

Jakie właściwości mają jagody?

Jagody to niezwykle pyszne owoce leśne, których zalety wykraczają poza ich walory smakowe. Dzięki bogatemu składowi, przekąski te pomagają w licznych schorzeniach organizmu, dostarczając mu odpowiedn czytaj więcej »

 

Krzew głogu - dlaczego warto mieć go w swoim ogrodzie?

głogi

Każda osoba, która szuka efektownych odmian krzewów czy drzew do swojego ogrodu powinna pomyśleć o zakupie krzewu głogu. To roślina niezwykle atrakcyjna i piękna, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czym jest roślina głogu, jakie są jej odmiany oraz gdzie kupić dobre sadzonki? O tym będzie nasz artykuł.

https://Www.podkarpackiesady.pl/pl/c/Glogi/93 Głogi krzew - czym jest?

Głóg to roślina różowata, niezwykle popularna w Ameryce i Europie. W Polsce spotykamy najczęściej odmianę głogu dwuszyjkowego, jednoszyjkowego i pośredniego. Wszystkie te gatunki różnią się od siebie wielkością i kolorem kwiatów. Mogą być hodowane w celach ozdobnych bądź dla owoców, które wykorzystuje się w celach leczniczych. Wykonuje się z nich herbaty, wina i wiele przetworów. Owoc głogu to również znana roślina lecznica. Doskonale wzmacnia odporność i gotowość organizmu do walki z infekcją. Posiada w swoim składzie dużo witaminy C, a także witaminę PP niezwykle ważną dla prawidłowej pracy mózgu i układu pokarmowego. Głóg to również cenne źródło potasu, wapnia, magnezu, fosforu, flawonoidów oraz procyjanidynów, które znane są z właściwości obniżających ciśnienie tętnicze krwi. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo oraz wspomaga walkę z wolnymi rodnikami. Głóg nie powinien być jednak stosowany w nadmiarze przez osoby z problemami z sercem.

Głogi odmiany - jakie są?

Wśród odmian należy wskazać głóg jednoszyjkowy. Sadzonki tej rośliny są dość wysokie, dorastają nawet do 10 metrów. Posiadają zdrewniałe i cierniste gałęzie, a ich kwiaty posiadają jeden słupek z pojedynczą szyjką i białą barwę. Posiada również małe owoce. Odmiana głogu dwuszyjkowego to krzew do 4 metrów wysokości. Posiada kwiaty z dwiema szyjkami w kolorze białym lub lekko różowym. Owoce głogu dwuszyjkowego wyróżniają się czerwoną barwą i wielkością do 13 mm. Wśród innych odmian można również dostać sadzonki głogu szkarłatnego. Jest to odmiana ozdobna i użytkowa. Posiada liczne białoróżowe kwiaty, a jesienią duże szkarłatne owoce, które zbierają się w niewielkie baldachogrona. Osiąga wysokość około 8 metrów. Doskonale sprawdza się do tworzenia żywopłotów.

dobre głogi

Spośród innych odmian dużo mówi się o głogu pośrednim. To odmiana o wysokości do 6 metrów. Wyposażona jest w piękne kwiaty o różowej barwie i ciemne błyszczące liście. Idealna jako ozdoba ogrodów i parków, szczególnie w miastach o dużym zanieczyszczeniu.

Gdzie kupić dobrej jakości sadzonki głogu?

Zakup wysokiej jakości sadzonek głogu ma ogromne znaczenie dla odpowiedniego wzrostu posadzonej rośliny. Tyko dobre sadzonki będą miały szanse odpowiednio się przyjąć i wzrastać. Miejscem, w którym można dostać sprawdzone sadzonki głogu jest sklep Podkarpackie Sady. W sklepie tym nie brakuje doskonałych produktów, czyli sadzonek drzew, krzewów i kwiatów. To wysoka jakość i personel, który zawsze służy radą i pomocą. Sklep ten cieszy się bardzo dobrymi opiniami klientów, dlatego warto pomyśleć o zakupie sadzonek głogu właśnie w Podkarpackich Sadach.

Artykuły powiązane